Eesti väikesaared

Eestis on loendatud lausa üle 2000 saare, täpsemalt isegi 2222 (vikipeedia andmed). Enamus neid on küll väikesaared, isegi väiksemad kui 0.1 hektarit. Mõne peale ei mahu majagi ehitama, veel vähem sadamat, mis mahutaks suuremad purjekad ära. Ainult 318 saart on suuremad, kui 1 hektar.

Kokku elab Eestis saartel 3% kogu rahvastikust ja sellest omakorda 97% kolmel suuremal saarel: Saaremaa, Hiiumaa ja Muhumaa. Seda siis 2011 aasta andmete järgi. Saarte, eriti väikesaarte elanike arv väheneb aastalt aastasse, küll on aga tõusnud püsivalt asustaud saarte arv. Kui aastal 2000 oli see 14, siis viimaste andmete järgi on see 19.

Tänasel päeval on püsivalt asustatud saared järgmised: Saaremaa, Hiiumaa, Muhu, Kihnu, Kassari, Vormsi,
Prangli, Ruhnu, Piirissaar, Manija, Abruka, Kesselaid, Vilsandi,
Naissaar Väike Pakri, Osmussaar, Kõinastu, Aegna ja Mohni. Tihti ei tundugi väikesaar olevat saar, sest on pooleldi maismaaga ühenduses. Väikeseid saari nimetatakse veel erinevate nimedega – näiteks laid, rahu, karede, nasvad, mäkk jne.

Üks huvitav fakt veel vikipeedia andmetel. Eesti väikesaared ja saared on kõik mandrilised saared, sest paiknevad mandrilise maakoor peal. 

Enamus suurematest saartest asuvad Lääne-Eestis. Nende hulgas ka neli suuremat saart – Saaremaa, Hiiumaa, Muhumaa ja Vormsi. Selles piirkonnas asuvaid saari nimetatakse ka Lääne-Eesti saarestikuks. Veel kutsutakse seda ühe teise nimega. Muhu väina järgi on saanud nimi Moonsundi saarestik.

Põhja-Eestis asuvad suuremad saared on Väike ja Suur-Pakri, Naissaar, Prangli ja Aegna. Kolme viimast saab väga mugavalt ka Tallinnast startides külastada. Nendele kolmele saarele korraldame ka meie kõige rohkem purjereise. Eriline pärl on Naissaar. Naissaar on ka meie klientide kõige populaarsem valik. Pärnust startides on kaks populaarsemat saart Kihnu ja Manilaid, kuhu ka purjereise korraldame.

Külasta Eesti väikesaari meiega!

Külasta koos meiega Eesti väikesaari ning avasta sealne maagiline vaikus ja põnevad kohad. Korraldame väikesaartel suvepäevi, üritusi peredele, tule sõpradega või kasvõi kahekesi kallimaga. Võimalusi on palju. Väljume nii Piritalt, Tallinna kesklinnast ja ka Pärnust. Muuda oma suvi meeldejäävaks!

Küsi pakkumist firmapidudele (võimalik korraldada 250+ inimesele korraga), tüdrukute õhtud, sünnipäevad ja lihtsalt pere või sõpradega väljasõidud argipäeva elust.

Jagamist
Jagamist
Esileht
Helista
Broneeri
Paketid